لوگو تجهیزمن

نوع بخاری کارگاهی

بخاری صنعتی

فضاهای صنعتی معمولاً مساحت بزرگی دارند، از طرف دیگر معمولاً درزهای بسیاری در این فضاها وجود دارد که باعث می‌شود در فصول سرد سال، سرمای بیرون به داخل فضا نفوذ کند. استفاده از بخاری صنعتی که توان بالایی در تولید گرما دارد، به شما کمک می‌کند در فصل زمستان دمای داخل فضاهای بزرگ را تنظیم کنید.

برندهای گوناگونی مدل‌های مختلف این محصولات را تولید می‌کنند. تنوع بخاری‌های موجود در بازار به شما کمک می‌کند محصولی خریداری کنید که با کاربرد مورد نظرتان کاملاً هماهنگ است. اما از آنجایی که بسیاری از افراد با ساختار بخاری‌های صنعتی آشنا نیستند، ممکن است هنگام انتخاب مردد شوند. در این مقاله راهنمای خرید این محصولات ارائه شده است.

انواع بخاری صنعتی

انواع بخاری صنعتی

بخاری‌های صنعتی هم از نظر اندازه و هم از نظر طراحی انواع مختلفی دارند؛ برخی از آن‌ها برای گرم کردن سوله‌های بزرگ طراحی شده‌اند و برخی دیگر برای گرم کردن کارگاه‌های کوچک و متوسط مناسب هستند. پیش از انتخاب دستگاه مورد نظر باید ابعاد فضای مورد نظر، درزها و مسیرهای خروج گرما در محیط را بررسی کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید به چند بخاری و از چه نوعی نیاز دارید.

در ادامه انواع بخاری صنعتی را به شما معرفی می کنیم:

بخاری تابشی صنعتی

اگر به بخاری صنعتی کوچک و ارزان نیاز دارید، بخاری گازی تابشی صنعتی انتخاب مناسبی برای شما نیست. این بخاری‌ها نیز برای سوله‌های بزرگی چون مرغداری‌ها مناسب هستند و می‌توانند دمای محیط را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بالا ببرند. دما برای مشاغلی چون مرغداری یا پرورش قارچ اهمیت بسیاری دارد و اگر بخاری صنعتی حتی برای چند دقیقه، خوب کار نکند، خسارت‌های جبران‌ناپذیری به کسب‌وکار وارد می‌شود.

بخاری‌های تابشی با نام گرماتاب شناخته می‌شوند و برای فضاهایی با ارتفاع بیش از سه متر کاربرد دارند. این بخاری‌ها با سه پیکربندی ساده، مشعلی و جناغی در سقف فضا کار می‌شوند و با تولید گرما دمای محیط را افزایش می‌دهند. پیکربندی ساده نسبت به جناغی و مشعلی کاربرد بیشتری دارد؛ زیرا در این روش بخاری‌ها به هم متصل نیستند و خرابی یک گرماتاب، عملکرد سایرین را تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد.

قیمت بخاری های کارگاهی

بخاری کارگاهی

بخاری های بزرگ کارگاهی معمولا برای سوله ها و محیط های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. این بخاری‌ها توان حرارتی بالایی دارند و حتی اگر به تنهایی در یک فضای بزرگ قرار بگیرند، باز هم می‌توانند آن را به خوبی گرم کنند. این نوع بخاری با سوخت‌های متفاوتی از جمله گاز شهری، گازوئیل، نفت و حتی برق کار می‌کند. بخاری صنعتی گازی و گازوئیلی از سایر انواع آن‌ها پرکاربردتر هستند.

بخاری‌های کارگاهی برای محیط‌هایی که گازرسانی نشده، مناسب است و نیازی به اتصال مستقیم به شبکه گاز شهری ندارد. این بخاری‌ها سوخت زیادی مصرف نمی‌کنند و در ضمن تولید گرمای زیاد، امنیت بالایی هم دارند.

جت هیتر

جت هیترها در اندازه‌های مختلفی طراحی می‌شوند و هم بخاری صنعتی کوچک هستند و هم بزرگ. این دستگاه‌ها با گاز یا گازوئیل یا برق کار می‌کنند و با گرم کردن المنت‌‌هایی که در آن‌ها کار شده است، دمای محیط را افزایش می‌دهند. هیتر برقی کارگاهی نوعی از بخاری ها با بازدهی بالا محسوب می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های جت هیتر برقی این است که گازهای خطرناک تولید نمی‌کند و برای فضاهای حساسی چون گلخانه‌ها بسیار مناسب است. به طور کلی بخاری‌های صنعتی که با گازوئیل کار می‌کنند، برای سوله‌ها و فضاهایی مناسب هستند که تهویه خوبی دارند. تولید دی اکسید کربن یکی از معایب هیترهای گازوئیلی است.

هیتر صنعتی

هیترهای صنعتی، بخاری‌هایی هستند که هوای گرم تولید شده را با استفاده از فن به بیرون منتقل می‌کنند. این هیترها جزو محصولاتی هستند که هم برای فضاهای صنعتی و کارگاهی و هم برای مکان‌های تجاری و اداری کاربرد دارند.

هیترهای صنعتی دو نوع تک فاز و سه فاز دارند و مدل‌های بزرگ آن‌ها می‌تواند سوله‌های خیلی بزرگ را در زمان کوتاهی گرم کند. آن‌ها با سوخت‌های متفاوتی چون گازوئیل، گاز یا برق کار می‌کنند. هیترهای تابشی، فن‌دار و کانوکتور، سایر انواع هیترهایی هستند که برای فضاهای مختلف به کار می‌روند.

کوره هوای گرم و بهارساز

این بخاری‌ها به نوعی همان بخاری‌های کارگاهی هستند؛ بازاریان تجهیزات صنعتی به بخاری کارگاهی، کوره هوای گرم هم می‌گویند. اما بهارسازها دستگاه‌های متفاوتی هستند که برای گرمایش محیطی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهارسازها از ترکیب کولر سلولوزی و هیتر کانالی ایجاد می‌شوند. این دستگاه‌ها هم برای سرمایش و هم برای گرمایش محیط کاربرد دارند، اما برای سوله‌های بزرگ مناسب نیستند. درواقع بخاری صنعتی کوچکی هستند که بیشتر برای فضاهای تجاری از جمله ادارات، پاساژها، سالن‌های همایش و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته اینکه بهارساز برای سوله‌های بزرگ کاربرد ندارد، به معنی بازدهی پایین آن نیست؛ هرکدام از بخاری‌های صنعتی ویژگی‌هایی دارند که باعث می‌شود برای برخی از فضاها مناسب و برای برخی دیگر نامناسب باشند.

بهترین برندهای بخاری صنعتی

برندهای ایرانی توانسته‌اند بخاری‌های باکیفیتی تولید کنند و به همین دلیل اکثر بخاری‌های صنعتی موجود در بازار از برندهای ایرانی هستند. بهترین برندهای عرضه‌کننده این محصولات را در ادامه نام می‌بریم:

قیمت بخاری صنعتی در بازار ایران

لیست قیمت بخاری صنعتی، جزو آن دسته از لیست‌هایی است که باید به صورت هفتگی بروزرسانی شود. قیمت بخاری کارگاهی و صنعتی با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود؛ برند، ظرفیت، نوع و اندازه بخاری‌ها در تعیین قیمت آن بررسی می‌شوند. بنابراین بهتر است پیش از تحقیق درباره قیمت، مشخص کنید که کدام نوع بخاری برای کاربرد مورد نظر شما مناسب است و سپس جویای قیمت آن شوید.

اگر به سراغ یک فروشنده معتبر بروید، مطمئن خواهید بود که بهترین قیمت بخاری‌های کارگاهی و صنعتی را به شما اعلام می‌کند. فروشگاه تجهیزمن محصولات خود را با بهترین قیمت، بالاترین کیفیت و ضمانت اصالت به مشتریان عرضه می‌کند.

خرید بخاری صنعتی از فروشگاه تجهیزمن

مجموعه تجهیزمن بورس بخاری صنعتی در تهران است که امکان ارسال محصولات مختلف به سراسر کشور را فراهم کرده است. این مجموعه نه تنها برای خرید بخاری کارگاهی مناسب است، بلکه اکثر تجهیزات صنعتی مورد نیازتان را در اختیار شما قرار خواهد داد.

کارشناسان تجهیزمن آماده راهنمایی شما برای انتخاب بهترین بخاری صنعتی برای فضای مورد نظرتان هستند. آن‌ها محصولاتی را به شما معرفی می‌کنند که هم کیفیت بالایی دارند و هم مقرون‌به‌صرفه هستند.